Meidän tarinamme

Mistä lähdimme

Sympan perustivat vuonna 2005 kaksi sisarusta, Keijo ja Taina, jotka uskoivat organisaatioiden hyötyvän työntekijöidensä osaamisen ja kykyjen tuntemisesta.

Markkinoilla ei tuolloin ollut järkeviä ratkaisuja tämän elintärkeän tiedon kokoamiseen ja analysointiin, joten parivaljakko lähti itse kehittämään toimivampaa työkalua. Osuvasta oivalluksesta kasvoi kokonaisvaltainen HR-ratkaisu, joka helpottaa niin työntekijöiden kuin työnantajienkin arkea, koko työsuhteen elinkaaren ajan.

Sympa tänään

Asiakkaamme ovat meille kaikki kaikessa

Sympan kehittyminen Pohjoismaiden nopeimmin kasvavaksi HR-palveluntarjoajaksi on erittäin korkean asiaskastyytyväisyyden ansiota. Sympa on koko historiansa ajan ollut vahvassa kasvussa ja vuosittain olemme palkanneet n. 15 uutta työntekijää. Meillä on tällä hetkellä yli 130 työntekijää kuudessa maassa.

Ratkaisuamme käytetään yli 100 maassa ja se on saatavilla 19 kielellä.

Asiakkaamme

A blond woman with a blue shirt and a red folder in hand smiling and having a conversation with a blond man in a dark red shirt

Two women looking at the screen and smiling

Tulevaisuuden visiomme

Jatkuvasti muuttuva

Yrityksenä meille tärkeintä on auttaa organisaatioita parantamaan työntekijöidensä onnellisuutta ja osaamista. Jatkuva innovointi niin järjestelmien kuin HR:n parissa on tärkeä osa Sympan kulttuuria. Seuraamme tarkasti viimeisimpiä trendejä sekä ohjelmistokehityksen että henkilöstöhallinnon maailmassa. Visiomme ensimmäisestä päivästä lähtien on ollut rakentaa globaali yritys ja laajenemme jatkuvasti uusille markkinoille.

Sympa lyhyesti

19

19

käyttökieltä

700+

700+

asiakasta

130+

130+

työntekijää

Tärkein voimavaramme: ihanat sympaticot

Organisaation menestys on täysin kiinni sen ihmisistä. Siksi työntekijöistä huolehtiminen onkin meille sydämenasia.

Elizabeth Chan

Marketing Manager, Norway
+358 40 659 33 34
elizabeth.chan@sympa.com

Katarina

Marketing Manager, Sweden
+46 72 504 10 91
katarina.tour@sympa.com

Kati Tammisto

Head of CX
+358 40 7757 162
kati.tammisto@sympa.com

Kim Koivula

Marketing Manager, Finland & Baltics
+358 400 776 812
kim.koivula@sympa.com

Nadjia Voss

Marketing Manager, Denmark
+45 51 90 16 66
nadjia.voss@sympa.com

Nora Laakso

Head of Marketing, Nordics
+358 40 7544 405
nora.laakso@sympa.com

Robo Sympatico

Head of Bot Communications

Sagal Kouki

Growth Marketer
+358 504906815
sagal.kouki@sympa.com

Sanne Peltosaari

Marketing Manager, Netherlands
+358 40 5494735
sanne.peltosaari@sympa.com

Haluaisitko sinä olla seuraava sympatico?

Etsimme jatkuvasti uusia ihmisiä liittymään osaksi lahjakasta tiimiämme.