Meidän tarinamme

Mistä lähdimme

Sympan perustivat vuonna 2005 kaksi sisarusta, Keijo ja Taina, jotka uskoivat organisaatioiden hyötyvän työntekijöidensä osaamisen ja kykyjen tuntemisesta.

Markkinoilla ei tuolloin ollut järkeviä ratkaisuja tämän elintärkeän tiedon kokoamiseen ja analysointiin, joten parivaljakko lähti itse kehittämään toimivampaa työkalua. Osuvasta oivalluksesta kasvoi kokonaisvaltainen HR-ratkaisu, joka helpottaa niin työntekijöiden kuin työnantajienkin arkea, koko työsuhteen elinkaaren ajan.

Sympa tänään

Asiakkaamme ovat meille kaikki kaikessa

Sympan kehittyminen Pohjoismaiden nopeimmin kasvavaksi HR-palveluntarjoajaksi on erittäin korkean asiaskastyytyväisyyden ansiota. Sympa on koko historiansa ajan ollut vahvassa kasvussa ja vuosittain olemme palkanneet n. 15 uutta työntekijää. Meillä on tällä hetkellä yli 130 työntekijää kuudessa maassa.

Ratkaisuamme käytetään yli 100 maassa ja se on saatavilla 19 kielellä.

Asiakkaamme

A blond woman with a blue shirt and a red folder in hand smiling and having a conversation with a blond man in a dark red shirt

Tulevaisuuden visiomme

Jatkuvasti muuttuva

Yrityksenä meille tärkeintä on auttaa organisaatioita parantamaan työntekijöidensä onnellisuutta ja osaamista. Jatkuva innovointi niin järjestelmien kuin HR:n parissa on tärkeä osa Sympan kulttuuria. Seuraamme tarkasti viimeisimpiä trendejä sekä ohjelmistokehityksen että henkilöstöhallinnon maailmassa. Visiomme ensimmäisestä päivästä lähtien on ollut rakentaa globaali yritys ja laajenemme jatkuvasti uusille markkinoille.

Sympa lyhyesti

19

19

käyttökieltä

700+

700+

asiakasta

130+

130+

työntekijää

Tärkein voimavaramme: ihanat sympaticot

Organisaation menestys on täysin kiinni sen ihmisistä. Siksi työntekijöistä huolehtiminen onkin meille sydämenasia.

Annette Thomsen

Customer Success Manager
+45 26 15 05 24
akt@sympa.com

Anton Persson

Customer Success Manager
+46 70 221 90 92
anton.persson@sympa.com

Heini Lahtoniemi

Customer Development Manager
+358 40 777 1446
heini.lahtoniemi@sympa.com

Henrikki Kainulainen

Customer Success Director
+358 50 537 4727
henrikki.kainulainen@sympa.com

Jaakko Heiskari

Customer Success Manager
+358 44 756 2020
jaakko.heiskari@sympa.com

Johanna Löfgren

Customer Success Manager
+46 70 277 05 02
johanna.lofgren@sympa.com

Johanna Virtanen

Customer Success Manager
+358 50 565 0977
johanna.virtanen@sympa.com

Marianne Lumme

Customer Success Manager
+358 40 088 2014
marianne.lumme@sympa.com

Sini

Customer Success Manager
+358 40 359 4868
sini.helin@sympa.com

Tiina Haapaniemi

Customer Success Specialist
+358405126821
tiina.haapaniemi@sympa.com

Haluaisitko sinä olla seuraava sympatico?

Etsimme jatkuvasti uusia ihmisiä liittymään osaksi lahjakasta tiimiämme.