Meidän tarinamme

Mistä lähdimme

Sympan perustivat vuonna 2005 kaksi sisarusta, Keijo ja Taina, jotka uskoivat organisaatioiden hyötyvän työntekijöidensä osaamisen ja kykyjen tuntemisesta.

Markkinoilla ei tuolloin ollut järkeviä ratkaisuja tämän elintärkeän tiedon kokoamiseen ja analysointiin, joten parivaljakko lähti itse kehittämään toimivampaa työkalua. Osuvasta oivalluksesta kasvoi kokonaisvaltainen HR-ratkaisu, joka helpottaa niin työntekijöiden kuin työnantajienkin arkea, koko työsuhteen elinkaaren ajan.

Sympa tänään

Asiakkaamme ovat meille kaikki kaikessa

Sympan kehittyminen Pohjoismaiden nopeimmin kasvavaksi HR-palveluntarjoajaksi on erittäin korkean asiaskastyytyväisyyden ansiota. Sympa on koko historiansa ajan ollut vahvassa kasvussa ja vuosittain olemme palkanneet n. 15 uutta työntekijää. Meillä on tällä hetkellä yli 130 työntekijää kuudessa maassa.

Ratkaisuamme käytetään yli 100 maassa ja se on saatavilla 19 kielellä.

Asiakkaamme

A blond woman with a blue shirt and a red folder in hand smiling and having a conversation with a blond man in a dark red shirt

Two women looking at the screen and smiling

Tulevaisuuden visiomme

Jatkuvasti muuttuva

Yrityksenä meille tärkeintä on auttaa organisaatioita parantamaan työntekijöidensä onnellisuutta ja osaamista. Jatkuva innovointi niin järjestelmien kuin HR:n parissa on tärkeä osa Sympan kulttuuria. Seuraamme tarkasti viimeisimpiä trendejä sekä ohjelmistokehityksen että henkilöstöhallinnon maailmassa. Visiomme ensimmäisestä päivästä lähtien on ollut rakentaa globaali yritys ja laajenemme jatkuvasti uusille markkinoille.

Sympa lyhyesti

19

19

käyttökieltä

700+

700+

asiakasta

130+

130+

työntekijää

Tärkein voimavaramme: ihanat sympaticot

Organisaation menestys on täysin kiinni sen ihmisistä. Siksi työntekijöistä huolehtiminen onkin meille sydämenasia.

Alex Rönnbäck Haitto

HR System Consultant
+46 73 070 55 98
alex.haitto@sympa.com

Anne Tolvanen

HR System Consultant
+358 40 1397839
anne.tolvanen@sympa.com

Bart Stoffels

HR System Consultant
+31 653103508
bartstoffels@sympa.com

Bjørnar Johansen

HR System Consultant
+47 412 36 473
bjornar.johansen@sympa.com

Ebba Johansson

HR System Specialist ebba.johansson@sympa.com

Elin Lindahl

HR System Consultant
+46702193803
elin.lindahl@sympa.com

Esa Karjalainen

HR System Consultant
+358 40 846 5287
esa.karjalainen@sympa.com

Fredrik Mandelius

HR System Specialist
+46 70 6090 774
fredrik.mandelius@sympa.com

Jasmi Peltokallio

HR System Consultant
+358408441998
jasmi.peltokallio@sympa.com

Leena

System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Linn Fagerberg

Implementation Consultant
+46 702920632
linn.fagerberg@sympa.com

Maren Sorber van Halteren

HR System Consultant
+46 70 255 34 46
maren.sorber@sympa.com

Mette Kjær Knudsen

HR System Consultant
+45 26 52 33 00
mkk@sympa.com

Michael Bjerrum

Director, Consulting & Development Denmark
+45 21472994
mbj@sympa.dk

Mika P

Technical System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Mikko Takkinen

HR System Consultant
+358 50 582 0763
mikko.takkinen@sympa.com

Niina Jatkola

HR System Consultant
+358 50 555 4860
niina.jatkola@sympa.com

Riku Åkerblom

Services Director
+358 40 550 5685
riku.akerblom@sympa.com

Robert Kiuru

HR System Consultant
+358 40 5799272
robert.kiuru@sympa.com

Satu Kaartti

HR System Consultant
+358 44 025 4555
satu.kaartti@sympa.com

Søren Ravnkjær Larsen

Senior HR System Consultant
+45 20 91 86 11
sra@sympa.com

Stine Terkildsen

HR System Specialist & Consultant
+45 2893 9953
ste@sympa.dk

Susanne Söderberg

Director, Professional Services Nordics
+46 76 108 33 06
susanne.soderberg@sympa.com

Thomas Bjørnholdt Nakai

HR System Consultant
+45 60231850
tna@sympa.dk

Toni Turunen

HR System Consultant
+358 40 683 8785
toni.turunen@sympa.com

Tuomas Makkonen

Director, Consulting Services Finland
+358 40 820 16 97
tuomas.makkonen@sympa.com

Twan Akkers

HR System Consultant
+31 6 8242 1634
twan.akkers@sympa.com

Tytti

Technical System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

William

HR System Consultant
+46 70 299 48 48
william.lindblad@sympa.com

Haluaisitko sinä olla seuraava sympatico?

Etsimme jatkuvasti uusia ihmisiä liittymään osaksi lahjakasta tiimiämme.