Meidän tarinamme

Mistä lähdimme

Sympan perustivat vuonna 2005 kaksi sisarusta, Keijo ja Taina, jotka uskoivat organisaatioiden hyötyvän työntekijöidensä osaamisen ja kykyjen tuntemisesta.

Markkinoilla ei tuolloin ollut järkeviä ratkaisuja tämän elintärkeän tiedon kokoamiseen ja analysointiin, joten parivaljakko lähti itse kehittämään toimivampaa työkalua. Osuvasta oivalluksesta kasvoi kokonaisvaltainen HR-ratkaisu, joka helpottaa niin työntekijöiden kuin työnantajienkin arkea, koko työsuhteen elinkaaren ajan.

Sympa tänään

Asiakkaamme ovat meille kaikki kaikessa

Sympan kehittyminen Pohjoismaiden nopeimmin kasvavaksi HR-palveluntarjoajaksi on erittäin korkean asiaskastyytyväisyyden ansiota. Sympa on koko historiansa ajan ollut vahvassa kasvussa ja vuosittain olemme palkanneet n. 15 uutta työntekijää. Meillä on tällä hetkellä yli 130 työntekijää kuudessa maassa.

Ratkaisuamme käytetään yli 100 maassa ja se on saatavilla 19 kielellä.

Asiakkaamme

A blond woman with a blue shirt and a red folder in hand smiling and having a conversation with a blond man in a dark red shirt

Tulevaisuuden visiomme

Jatkuvasti muuttuva

Yrityksenä meille tärkeintä on auttaa organisaatioita parantamaan työntekijöidensä onnellisuutta ja osaamista. Jatkuva innovointi niin järjestelmien kuin HR:n parissa on tärkeä osa Sympan kulttuuria. Seuraamme tarkasti viimeisimpiä trendejä sekä ohjelmistokehityksen että henkilöstöhallinnon maailmassa. Visiomme ensimmäisestä päivästä lähtien on ollut rakentaa globaali yritys ja laajenemme jatkuvasti uusille markkinoille.

Sympa lyhyesti

19

19

käyttökieltä

700+

700+

asiakasta

130+

130+

työntekijää

Tärkein voimavaramme: ihanat sympaticot

Organisaation menestys on täysin kiinni sen ihmisistä. Siksi työntekijöistä huolehtiminen onkin meille sydämenasia.

Alex Rönnbäck Haitto

HR System Consultant
+46 73 070 55 98
alex.haitto@sympa.com

Alexandra Bäck

Solution Advisor
+4670 303 3740
alexandra.back@sympa.com

Anne Tolvanen

HR System Consultant
+358 40 1397839
anne.tolvanen@sympa.com

Bart Stoffels

HR System Consultant
+31 653103508
bartstoffels@sympa.com

Björn Lorentzon

Business Development Manager
+46 70 836 60 00
bjorn.lorentzon@sympa.com

Bjørnar Johansen

HR System Consultant
+47 412 36 473
bjornar.johansen@sympa.com

Duco Choufour

Country Director, the Netherlands
+31(0)655210880
duco.choufour@sympa.com

Ebba Johansson

HR System Specialist ebba.johansson@sympa.com

Eero Liimatainen

Connectivity Consultant
+358 50 3729 181
eero.liimatainen@sympa.com

Elin Lindahl

HR System Consultant
+46702193803
elin.lindahl@sympa.com

Emma

Connectivity Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Esa Karjalainen

HR System Consultant
+358 40 846 5287
esa.karjalainen@sympa.com

Fredrik Mandelius

HR System Specialist
+46 70 6090 774
fredrik.mandelius@sympa.com

Hanne

Product Communication Specialist

Jaakko Mattila

Business Development Manager
+358 44 562 8452
jaakko.mattila@sympa.com

Jarkko

Connectivity Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Jasmi Peltokallio

HR System Consultant
+358408441998
jasmi.peltokallio@sympa.com

Javier Perez

Connectivity Consultant
+358 40 665 0678
javier.perez@sympa.com

Jenni Heiskanen

Business Development Manager
+358 400 415 318
jenni.heiskanen@sympa.com

Johanna Helin

System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Jonas Nordberg

Support Manager
+358 40 5167 239
jonas.nordberg@sympa.com

Juha Niemi

Manager, Connectivity Specialists
+358 40 5658838
juha.niemi@sympa.com

Juho Valtonen

Director, Connectivity
+358 44 768 50 91
juho.valtonen@sympa.com

Kaius Pykälä

System Specialist kaius.pykala@sympa.com

Kari

Connectivity Specialist support@sympa.com

Leena

System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Linda Liljeström

Product Marketing Manager
+358 40 145 25 24
linda.liljestrom@sympa.com

Maren Sorber van Halteren

HR System Consultant
+46 70 255 34 46
maren.sorber@sympa.com

Mette Kjær Knudsen

HR System Consultant
+45 26 52 33 00
mkk@sympa.com

Mia Lundman

Connectivity Consultant
+46 73 074 77 89
mia.lundman@sympa.com

Mika P

Technical System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Mikko Takkinen

HR System Consultant
+358 50 582 0763
mikko.takkinen@sympa.com

Mirva Jousala

Business Development Manager
+358 40 700 8950
mirva.jousala@sympa.com

Niina Jatkola

HR System Consultant
+358 50 555 4860
niina.jatkola@sympa.com

Riku Åkerblom

Services Director
+358 40 550 5685
riku.akerblom@sympa.com

Robert Kiuru

HR System Consultant
+358 40 5799272
robert.kiuru@sympa.com

Satu Kaartti

HR System Consultant
+358 44 025 4555
satu.kaartti@sympa.com

Søren Ravnkjær Larsen

Senior HR System Consultant
+45 20 91 86 11
sra@sympa.com

Stine Terkildsen

HR System Specialist & Consultant
+45 2893 9953
ste@sympa.dk

Susanne Söderberg

Director, Professional Services Nordics
+46 76 108 33 06
susanne.soderberg@sympa.com

Teija

Connectivity Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Thomas Bjørnholdt Nakai

HR System Consultant
+45 60231850
tna@sympa.dk

Toni Turunen

HR System Consultant
+358 40 683 8785
toni.turunen@sympa.com

Tuomas Makkonen

Director, Consulting Services Finland
+358 40 820 16 97
tuomas.makkonen@sympa.com

Twan Akkers

HR System Consultant
+31 6 8242 1634
twan.akkers@sympa.com

Tytti

Technical System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Haluaisitko sinä olla seuraava sympatico?

Etsimme jatkuvasti uusia ihmisiä liittymään osaksi lahjakasta tiimiämme.