Sympa solution page on screen

Vores baggrund

Sympa blev etableret i 2005 af det finske søskendepar Keijo og Taina. De var overbeviste om, at det ville være en fordel for mange virksomheder at få større indsigt i medarbejdernes kompetencer og potentialer, så de gik i gang med at udvikle det perfekte værktøj. Efterfølgende tog søskendeparret idéen et skridt videre og gik i gang med at bygge en komplet HR-løsning

Vores kunder betyder alt for os

Kunden er altid i centrum, når vi arbejder. Og vi kan da også takke de tilfredse kunder for, at Sympa nu er den hurtigst voksende udbyder af HR-tjenester i Norden med over 130 medarbejdere fordelt på otte kontorer i seks lande. Vores software bliver brugt i over 100 lande og kan fås på 19 forskellige sprog.

Det siger vores kunder

A blond woman with a blue shirt and a red folder in hand smiling and having a conversation with a blond man in a dark red shirt

Two women looking at the screen and smiling

Konstant udvikling

Vores passion om at hjælpe virksomheder med at forbedre og styrke medarbejdernes tilfredshed og udvikling er stærkere end nogensinde. Det er en del af vores DNA at innovere med udgangspunkt i de seneste trends – både inden for softwares og HR-udvikling. Fra dag ét har det været vores vision at opbygge en global virksomhed og vi ekspanderer konstant til nye markeder.

Kort om Sympa

19

19

tilgængelige sprog

700+

700+

kunder

130+

130+

medarbejdere

Mød vores fantastiske Sympaticos

Aldo Mareuse

Member of the Board

Aleksandr Ronk

Full Stack Developer aleksandr.ronk@sympa.com

Alex Rönnbäck Haitto

HR System Consultant
+46 73 070 55 98
alex.haitto@sympa.com

Alexandra Bäck

Solution Advisor
+4670 303 3740
alexandra.back@sympa.com

Anna Aarnisalo

People and Culture Director
+358 50 5410921
anna.aarnisalo@sympa.com

Anna Rumin

Sales Manager
+46 70 231 97 45
anna.rumin@sympa.com

Anne Tolvanen

HR System Consultant
+358 40 1397839
anne.tolvanen@sympa.com

Annette Thomsen

Customer Success Manager
+45 26 15 05 24
akt@sympa.com

Anton Persson

Customer Success Manager
+46 70 221 90 92
anton.persson@sympa.com

Bart Stoffels

HR System Consultant
+31 653103508
bartstoffels@sympa.com

Björn Lorentzon

Business Development Manager
+46 70 836 60 00
bjorn.lorentzon@sympa.com

Björn Sandberg

Sales Manager
+46 709 616 815
bjorn.sandberg@sympa.com

Bjørnar Johansen

HR System Consultant
+47 412 36 473
bjornar.johansen@sympa.com

David Cashman

Full Stack Developer

Duco Choufour

Country Director, the Netherlands
+31(0)655210880
duco.choufour@sympa.com

Ebba Johansson

HR System Specialist ebba.johansson@sympa.com

Edward Hughes

Member of the Board

Eero Liimatainen

Connectivity Consultant
+358 50 3729 181
eero.liimatainen@sympa.com

Elin Lindahl

HR System Consultant
+46702193803
elin.lindahl@sympa.com

Elizabeth Chan

Marketing Manager, Norway
+358 40 659 33 34
elizabeth.chan@sympa.com

Emma

Connectivity Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Esa Karjalainen

HR System Consultant
+358 40 846 5287
esa.karjalainen@sympa.com

Fredrik Mandelius

HR System Specialist
+46 70 6090 774
fredrik.mandelius@sympa.com

Hanna Korhonen

Customer Success Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Hanne

Product Communication Specialist

Hannu

DevOps Engineer

Heini Lahtoniemi

Customer Development Manager
+358 40 777 1446
heini.lahtoniemi@sympa.com

Helena Juvankoski

Frontend Developer

Henrikki Kainulainen

Customer Success Director
+358 50 537 4727
henrikki.kainulainen@sympa.com

Ilze Enkuzena

Regional Sales Manager, Baltics
+358 40 545 8778
ilze.enkuzena@sympa.com

Irene

Full Stack Developer

Jaakko Heiskari

Customer Success Manager
+358 44 756 2020
jaakko.heiskari@sympa.com

Jaakko Mattila

Business Development Manager
+358 44 562 8452
jaakko.mattila@sympa.com

Jannica Lintumäki

People and Culture Coordinator
+358 40 826 2403
jannica.lintumaki@sympa.com

Jarkko

Connectivity Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Jasmi Peltokallio

HR System Consultant
+358408441998
jasmi.peltokallio@sympa.com

Jasper van Tol

Sales Manager
+31 6 5139 9754
jaspervantol@sympa.com

Javier Perez

Connectivity Consultant
+358 40 665 0678
javier.perez@sympa.com

Jenni Heiskanen

Business Development Manager
+358 400 415 318
jenni.heiskanen@sympa.com

Johan Hällgren

Sales Manager
+46 730 4716 84
johan.hallgren@sympa.com

Johanna Harnesk

Customer Support Specialist johanna.harnesk@sympa.com

Johanna Helin

System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Johanna Löfgren

Customer Success Manager
+46 70 277 05 02
johanna.lofgren@sympa.com

Johanna Virtanen

Customer Success Manager
+358 50 565 0977
johanna.virtanen@sympa.com

Jonas Nordberg

Manager, Support
+358 40 5167 239
jonas.nordberg@sympa.com

Joona

Full Stack Developer

Juha Niemi

Manager, Connectivity Specialists
+358 40 5658838
juha.niemi@sympa.com

Juho Valtonen

Director, Connectivity
+358 44 768 50 91
juho.valtonen@sympa.com

Kai

QA Engineer kai.taumaa@sympa.com

Kaius Pykälä

Customer Success Specialist kaius.pykala@sympa.com

Kalle Sireni

Customer Success Specialist kalle.sireni@sympa.com

Kari

Connectivity Specialist support@sympa.com

Katarina

Marketing Manager, Sweden
+46 72 504 10 91
katarina.tour@sympa.com

Kati Tammisto

Head of CX
+358 40 7757 162
kati.tammisto@sympa.com

Keijo Karjalainen

CEO
+358 40 521 8517
keijo.karjalainen@sympa.com

Ken Liebkind

Member of the Board

Kim Koivula

Marketing Manager, Finland & Baltics
+358 400 776 812
kim.koivula@sympa.com

Kristo Kuusela

Lead Designer
+358505721920
kristo.kuusela@sympa.com

Lasse

QA Engineer

Leena

System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Linda Liljeström

Product Marketing Manager
+358 40 145 25 24
linda.liljestrom@sympa.com

Linn Fagerberg

Implementation Consultant
+46 702920632
linn.fagerberg@sympa.com

Maren Sorber van Halteren

HR System Consultant
+46 70 255 34 46
maren.sorber@sympa.com

Marianne Lumme

Customer Success Manager
+358 40 088 2014
marianne.lumme@sympa.com

Markus

Full Stack Developer

Martin

Sales Manager, Denmark
+45 29 93 71 35
mmi@sympa.dk

Marvin van de Brug

Sales Manager
+31 6 82 45 96 62
marvinvandebrug@sympa.com

Mette Kjær Knudsen

HR System Consultant
+45 26 52 33 00
mkk@sympa.com

Mia Lundman

Connectivity Consultant
+46 73 074 77 89
mia.lundman@sympa.com

Michael Bjerrum

Director, Consulting & Development Denmark
+45 21472994
mbj@sympa.dk

Mika P

Technical System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Mika R

QA Engineer

Mikael Abrahamsson

Country Director, Sweden
+46 70 270 64 65
mikael.abrahamsson@sympa.com

Mikke

Full Stack Developer

Mikko Kojo

Product Director
+358 50 371 79 75
mikko.kojo@sympa.com

Mikko Kotola

Full Stack Developer

Mikko Pantsari

Development Manager
+358 40 5367 535
mikko.pantsari@sympa.com

Mikko Takkinen

HR System Consultant
+358 50 582 0763
mikko.takkinen@sympa.com

Mikko Tenni

Frontend Developer mikko.tenni@sympa.com

Mirva Jousala

Business Development Manager
+358 40 700 8950
mirva.jousala@sympa.com

Nadjia Voss

Marketing Manager, Denmark
+45 51 90 16 66
nadjia.voss@sympa.com

Niina Jatkola

HR System Consultant
+358 50 555 4860
niina.jatkola@sympa.com

Nora Laakso

Head of Marketing, Nordics
+358 40 7544 405
nora.laakso@sympa.com

Oscar

CRM and Sales Specialist
+46 72 504 11 13
oscar.pettersson@sympa.com

Panu Vartiainen

Software Architect

Paul Vilches

CFO
+358406463759
paul.vilches@sympa.com

Pertti

Full Stack Developer

Petri Lankinen

VP of Growth
+358 44 300 3039
petri.lankinen@sympa.com

Riku Åkerblom

Services Director
+358 40 550 5685
riku.akerblom@sympa.com

Risto

Full Stack Developer

Robert Kiuru

HR System Consultant
+358 40 5799272
robert.kiuru@sympa.com

Robo Sympatico

Head of Bot Communications

Sagal Kouki

Growth Marketer
+358 504906815
sagal.kouki@sympa.com

Samuli

QA Engineer

Sanna Jahkonen

HR Solution Manager
+358 40 5817015
sanna.jahkonen@sympa.com

Sanne Peltosaari

Marketing Manager, Netherlands
+358 40 5494735
sanne.peltosaari@sympa.com

Sanni Fagerström

Sales Manager
+358 503253238
sanni.fagerstrom@sympa.com

Satu Kaartti

HR System Consultant
+358 44 025 4555
satu.kaartti@sympa.com

Silja Saviranta

Customer Success Manager
+358 41 5301844
silja.saviranta@sympa.com

Sini

Customer Success Manager
+358 40 359 4868
sini.helin@sympa.com

Soila Koponen

Customer Success Specialist soila.koponen@sympa.com

Sonja Hartikainen

Customer Success Specialist
+358 290 001 200
sonja.hartikainen@sympa.com

Søren Hammer Pedersen

Country Director, Denmark
+45 41 12 85 35
shp@sympa.com

Søren Ravnkjær Larsen

Senior HR System Consultant
+45 20 91 86 11
sra@sympa.com

Stine Terkildsen

HR System Specialist & Consultant
+45 2893 9953
ste@sympa.dk

Susanne Söderberg

Director, Professional Services Nordics
+46 76 108 33 06
susanne.soderberg@sympa.com

Tam

Full Stack Developer

Teija

Connectivity Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Terhi Savela

Head of Sales, Finland
+358 40 171 8033
terhi.savela@sympa.com

Thomas Skagen

Country Director, Norway
+47 482 41 323
thomas.skagen@sympa.no

Tiina Haapaniemi

Customer Success Coordinator
+358405126821
tiina.haapaniemi@sympa.com

Tommi Oksanen

Connectivity Specialist tommi.oksanen@sympa.com

Toni Turunen

HR System Consultant
+358 40 683 8785
toni.turunen@sympa.com

Tuomas Makkonen

Director, Consulting Services Finland
+358 40 820 16 97
tuomas.makkonen@sympa.com

Twan Akkers

HR System Consultant
+31 6 8242 1634
twan.akkers@sympa.com

Tytti

Technical System Specialist
+358 290 001 200
support@sympa.com

Ulla-Maria Karri

Product Manager
+358 46 876 0346
ulla-maria.karri@sympa.com

Ville Suvisuo

Sales Manager
+358 45 894 2070
ville.suvisuo@sympa.com

William

HR System Consultant
+46 70 299 48 48
william.lindblad@sympa.com

Kunne du tænke dig at blive en Sympatico?

Vi søger altid efter nye, talentfulde kollegaer til at blive en del af vores team.